Новина

Кирило Кучер: «Дуже тішить, що всі українці зараз об'єдналися»

15 квітня 2022 р. 17:00
Кирило Кучер: «Дуже тішить, що всі українці зараз об'єдналися»
Array
(
    [CACHE_TIME] => 180
    [CACHE_TYPE] => N
    [DETAIL_URL] => /news/#CODE#_#ID#/
    [IBLOCK_ID] => 23
    [IBLOCK_TYPE] => matherials
    [ELEMENT_ID] => 69622
    [TAGS] => Array
        (
            [0] => 36293
            [1] => 13221
            [2] => 19705
        )

    [~CACHE_TIME] => 180
    [~CACHE_TYPE] => N
    [~DETAIL_URL] => /news/#CODE#_#ID#/
    [~IBLOCK_ID] => 23
    [~IBLOCK_TYPE] => matherials
    [~ELEMENT_ID] => 69622
    [~TAGS] => Array
        (
            [0] => 36293
            [1] => 13221
            [2] => 19705
        )

)

Голкіпер «Краматорська» - про евакуацію з Донецької області та життя під час війни

Воротар «Краматорська» Кирило Кучер в інтерв'ю пресс-службі ХСУ розповів про те, як разом із дружиною виїжджав із Донецької області, а також про те, чим займається під час війни.

— Де тебе застала війна? Що робив насамперед і як їхав додому?

— Війна мене застала у Краматорську – о 5 ранку 24 лютого я прокинувся від дзвінків та повідомлень хлопців з команди, всі говорили про вибухи. Я, чесно кажучи, спочатку не сприйняв усе надто серйозно, але коли дружина відчинила вікно на кухні і я почув, як летіла ракета, а штори заворушилися від вибухової хвилі, ми почали збирати речі.

Як виявилося, поїзди не ходили, а пошта, щоб відправити речі, вже не працювала, тому виїхати ми не могли. Наш директор Карен Артурович зібрав усю команду і сказав усім залишатися на нашій базі – там ми прожили з дружиною 17 днів. До Києва їхали через Одесу евакуаційним потягом, всю ніч їхав сидячи. Із Одеси до Києва доїхали вже комфортно. Тут перебралися на дачу за містом.

— За день перед початком повномасштабної війни ти був на проукраїнському мітингу. Чи думав того вечора, що вже о п'ятій ранку прокинешся від вибухів?

— 23 лютого ми з усіма українцями з команди були на мітингу, де зібралося багато краматорчан. Було видно, що всі люди люблять Україну та не хочуть війни. Цього ж дня у команді вже були розмови, багато легіонерів панікували та хотіли поїхати.

Увечері я зібрав частину речей, хотів відправити їх додому, щоб було легше їхати, якщо щось почнеться. Я навіть не підозрював, що це буде повномасштабна війна, були хіба думки про напад на український Донбас.

— На що зараз схоже звичайне життя в Україні?

— Складно сказати загалом про всю Україну, адже є міста тимчасово окуповані, є гарячі точки, а є ті, яких більше немає. Явно все змінилося, життя не таке, як раніше і вже не стане колишнім. У кожному місті люди переживають свої складності та жахи.

Якщо говорити про Київ, то тут місто оживає – людей на вулиці побільшало, але зруйновані будівлі, блокпости та небезпеки ракетних ударів не дають забути про те, що відбувається і жити звичайним життям. Дуже тішить, що всі українці зараз об'єдналися, кожен якось допомагає людям і не падає духом, це змушує вірити, що все в України буде добре.

— Чи знаєш долю своїх одноклубників? З ким підтримуєш зв'язок у цей час?

— Легіонери всі виїхали з України 13 березня – подальша їхня доля мені невідома. Зв'язок із ними не підтримую. Засмучує і злить, що майже кожен у Краматорську казав, що ця війна жахлива, і вдома вони розкажуть усю правду, а за підсумками тиша. З українцями спілкуємося, найчастіше з тренером та хлопцями з Харкова – про них турбуюся найбільше.

— Загалом як провів ці 50 днів?

— Перші 17 днів ми були у Краматорську – там допомагав місту будувати блокпости. Кидали пісок, викопували ями тощо. Клуб давав нам житло та їжу, тому був радий, що можу допомагати місту у відповідь.

У Києві вже було страшніше – ракети, вибухи, безсонні ночі, тишу майже не чути. Кілька разів ходили гасити ліс, що горів із-за уламків. Щоб відволікатися навіть зайнявся рукоділлям - усій сім'ї вже зробив браслети (сміється). Зараз дуже важливо відволікатися від новин і кожному це раджу робити.

— Як довго не міг повернутися до тренувань і чи ти підтримуєш себе у формі зараз?

— Без тренувань було складно з перших днів – звичний спосіб життя зник. Щойно повернувся до Києва почав займатися на землі, щодня тренування, адже не можна запускати себе, благо для цього є інвентар та територія, де можна різноманітно тренуватися.

На льоду останній раз був 23 лютого, але сподіваюся якнайшвидше зможу знову вдягнути форму під мирним українським небом.

— На початку квітня стало відомо, що збірні України зіграють на чемпіонатах світу. Як гадаєш, наскільки зараз це важливо для нашої країни?

— У кожного своя думка щодо цього. Я радий, що хлопці знаходяться в безпеці і можуть займатися своєю улюбленою справою.

— На твою думку, як зіграють українці на світовій арені?

— Не хотів би робити жодних прогнозів, хлопці зараз проводять плідну підготовку. Сподіватимемося, що вони здобудуть перемоги і боротимуться за золото чемпіонату світу.

— Що зараз можеш сказати всім українцям?

— Українцям, які перебувають у нашій країні, хочу побажати терпіння та сил. Відволікайтеся від новин, займайтеся спортом, проводьте час із рідними. Дуже важливо зараз нам усім не "збожеволіти".

Усіх, хто виїхав за кордон, ми чекаємо в Україні після нашої перемоги, а зараз допомагайте нам інформаційно, розповідайте світові, що творить Росія на нашій землі. Віримо у перемогу! «Слава Україні, Слава Нації...» та продовження цитати Олександра Поворознюка (усміхається).
Cannot find 'popup' template with page ''